Kopia 20-lecie Powiatu czyskiegopng

plakat DZIE WIADOMOCI AUTYZMU 2019-1jpgHipoterapia

w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Łęcznej


Zajęcia z hipoterapii na terenach zielonych naszego Ośrodka.

Poprowadzi je pani Joanna Cygan-Skowron-hipoterapeuta ze stajni LANSADA w Wólce Cycowskiej.

Prosimy o zapisy pod nr tel. 81 531 53 12, 81 752 26 55 wew. 20.

Miejsce: Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
ul. Litewska 16, Łęczna

Następny termin:
wrzesień 2019 r.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


zajęcia PROTOKOŁY KOMISJI KONKURSOWEJ

Piątek na niebiesko

Festyn integracyjny „Świat-przyjaciel nas wszystkich”

06 kwietnia 2018 roku spotkaliśmy się na placu T. Kościuszki w Łęcznej na Festynie Integracyjnym pod hasłem „Świat-przyjaciel nas wszystkich”, aby jak co roku włączyć się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Mimo zapowiadanego deszczu w tym dniu, słoneczna pogoda na szczęście nas nie opuszczała, a zgromadzonych na placu przybywało. Festyn rozpoczęliśmy od niebieskiego korowodu, który przeszedł ulicami miasta. Imprezę uroczyście otwarli dyrektor ORW –Aneta Zabłocka i dyrektor PPP –Elżbieta Juszka. Członkowie Zarządu SDiM Signum zapoznali wszystkich zgromadzonych z programem festynu. Imprezę prowadził Tomasz Gładosz, a obsługą techniczną zajmował się Marek Wojciechowski z Centrum Kultury w Łęcznej.

Główną atrakcją festynu były występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu łęczyńskiego. Mogliśmy oglądać prezentacje wokalne, taneczne oraz grę na różnych instrumentach muzycznych. Prezentowano także wystawę pokonkursowych prac plastycznych pod hasłem „Świat-przyjaciel nas wszystkich”. Sam konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło około 80 prac, które były oceniane i nagradzane w trzech kategoriach wiekowych. Ekspozycję prac można oglądać do 13.04.2018 roku w budynku Urzędu Miasta Łęczna.

Podczas festynu rozdawano niebieskie kokardki, balony i świecące opaski, które w swej symbolice nawiązują do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uczestnicy mieli okazję do odbierania nietypowych doznań sensorycznych w różnych modalnościach zmysłowych biorąc udział w warsztatach sensorycznych. Niewątpliwą atrakcją - szczególnie dla dzieci- były przeróżne zabawy i konkursy prowadzone przez profesjonalnych animatorów z grupy Djonizjada z Lublina. Malowanie twarzy, paznokci, tatuaży, zamykanie dzieci w dużej bańce mydlanej to pozostałe atrakcje. Zwieńczeniem imprezy był przejazd motocyklistów, podświetlenie budynku Urzędu Miasta na niebiesko oraz uruchomienie fontanny. Uczestników festynu częstowano gorącym żurkiem i herbatą oraz słodkościami z niebieską polewą. Na zakończenie imprezy wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół muzyczny „Filip i Kuki”.

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży SIGNUM, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Centrum Kultury w Łęcznej. Patronat honorowy objęli: Starosta Powiatu Łęczyńskiego - Roman Cholewa oraz Burmistrz Miasta Łęczna - Teodor Kosiarski. Patronat medialny sprawowali: Tuba Łęczna i Wspólnota Łęczyńska.

Realizacja zadania możliwa była dzięki środkom pozyskanym z Powiatu Łęczyńskiego oraz sponsorom: BS w Łęcznej, firmie NIVPOL z Puchaczowa, firmie Grago z Łęcznej i PZAZ w Łęcznej. W przygotowania i przebieg festynu zaangażowani byli także wolontariusze: SOSW w Podgłębokiem, ze SP nr 2 i SP nr 4 w Łęcznej oraz ich opiekunowie. Wszystkim, którzy wspierali tę inicjatywę serdecznie dziękujemy.

Zespół ds. promocji ORW

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży SIGNUMZAPRASZAMY